Nastavitelný volant
Výšku volantu lze nastavit pomocí teleskopického sloupku řízení pro vynikající ergonomii a pohodlí.
Obj. č. 970542901
Vysoce výkonná sekačka na trávu se sedící obsluhou určená pro nejnáročnější práce. Model Husqvarna Rider R 316TsX AWD je navržen pro celoroční použití díky dostupnosti široké škály příslušenství a žacích ústrojí Combi. Kloubové řízení s posilovačem… (pokračovat ve čtení)
na prodejně ihned
doručení k zákazníkovi 23. 4. 2026
Přijďte si tento produkt osobně vyzkoušet v našem showroomu, kde Vám rádi doporučíme nejlepší řešení a zodpovíme všechny Vaše otázky. Přesvědčte se sami o jeho kvalitě a výkonu!
Adresa & kontaktVýšku volantu lze nastavit pomocí teleskopického sloupku řízení pro vynikající ergonomii a pohodlí.
Připevňovací rám nabízí všestranné použití a usnadňuje výměnu žacích ústrojí za vpředu zavěšené příslušenství, např. kartáč, cepákové žací ústrojí, sněhovou radlici nebo frézu.
Intuitivní displej HMI sbírá data v reálném čase a navádí řidiče pomocí vizuálních symbolů a výstražných zvuků, které usnadňují práci.
Tento rider je dodáván bez žacího ústrojí a lze k němu dokoupit žací ústrojí Combi se šířkou záběru 94, 103 nebo 112 cm pro efektivní mulčování-BioClip® a zadní výhoz posečené trávy.
Díky posilovači řízení je řízení méně namáhavé a pohodlnější, protože k ovládání volantu je zapotřebí menší síly.
Dva LED reflektory poskytují lepší viditelnost a zvyšují vaši bezpečnost při provozu při zhoršených světelných podmínkách.
Jízda s riderem je bezpečná a pohodlná. Rider má vynikající trakci jak na rovných plochách, tak na svahu. K jeho stabilitě přispívá nízko položené těžiště.
Kloubové řízení poskytuje vynikající ovladatelnost a usnadňuje jízdu kolem překážek, například stromů a keřů. Vzhledem k tomu, že se zadní pár kol může otáčet pod strojem, je poloměr otáčení při plném uzamčení minimální.
Žací ústrojí zavěšené vpředu umožňuje vynikající přístup do rohů a pod křoviny, lavičky v parcích, apod.
Pohon všech kol (AWD) zajišťuje trakci na nerovných, mokrých a kluzkých plochách a svazích. To vám zajistí spolehlivou ovladatelnost a rovnoměrné výsledky i v náročných podmínkách. Pohon AWD automaticky přizpůsobuje záběr všech kol podle situace a stavu povrchu.
Žací ústrojí lze naklopit do servisní polohy pro snadný přístup při čištění nebo servisu.
Pomocí inteligentní aplikace Husqvarna Connect budete mít snadný přístup k tipům, příručkám a doporučením náhradních dílů. Prostřednictvím Bluetooth aplikace poskytuje také další informace, jako provozní údaje výrobku, stav nabití, informace týkající se údržby a servisu. Aplikaci si můžete zdarma stáhnout do svých mobilů z App Store nebo Google Play.
| Bezdrátové připojení: | Bluetooth® |
|---|---|
| Celková hmotnost: | 7 kg |
| Chlazení motoru: | Vzduchem |
| Čistá hmotnost výrobku, konečná: | 251 000 g |
| Čistý výkon při přednastavených otáčkách, kW: | 10 kW |
| EAN: | 7 392 930 759 947 |
| Emise výfukových plynů (CO2 EU V): | 851 g/kWh |
| Hladina akustického tlaku u ucha obsluhy, db(A): | 84 dB(A) |
| Hladina akustického výkonu, garantovaná (LWA), db(A): | 99 dB(A) |
| Hladina akustického výkonu, měřená dB(A): | 98 dB(A) |
| Hmotnost (bez řezacího zařízení): | 251 kg |
| Hmotnost, kg: | 251 kg |
| Hrubá tažná hmotnost: | 125 kg |
| Kapacita akumulátoru, Ah: | 24 Ah |
| Materiál sedadla: | Vinyl |
| Napětí akumulátoru: | 12 V |
| Název motoru: | FS481V |
| Neposečený kruh, cm: | 30 cm |
| Objem palivové nádrže: | 12 l |
| Odpružené sedadlo: | Ano |
| Olejový filtr: | Ano |
| Ovládací knoflík: | Standard |
| Parkovací brzda, typ: | Disková |
| Počet válců: | 2 |
| Počítadlo provozních hodin: | Digitální s předprogramovanými servisními intervaly |
| Pojezd: | Ovládaný 2 pedály |
| Přednastavené otáčky, ot./ min: | 3 100 ot./min |
| PTO (Power Take Off): | Poháněno řemenem |
| Rozměry pneumatiky, přední: | 170/60-8 |
| Rozměry pneumatiky, zadní: | 170/60-8 |
| Rozvor, cm: | 89 cm |
| Rychlost dopředu, max.: | 9 km/h |
| Rychlost dozadu, max.: | 8 km/h |
| Šířka sečení, max.: | 112 cm |
| Šířka sečení, min.: | 94 cm |
| Sklopné sedadlo: | Ano |
| Spotřeba paliva: | 349 g/kWh |
| Světlá výška od země, mm: | 90 mm |
| Systém pohonu: | Pohon všech kol |
| Typ akumulátoru: | Olovo-kyselinový |
| Typ mazání motoru: | Plně tlakové |
| Typ převodu / náhonu: | Hydrostatický |
| Typ sedadla: | Premium |
| Typ volantu: | Komfortní |
| Typ vzduchového filtru: | Dvouprvkový |
| Vibrace sedadla, m/s²: | 1 m/s² |
| Vibrace volantu, m/s²: | 3 m/s² |
| Výrobce akumulátoru: | Global |
| Výrobce motoru: | Kawasaki |
| Výška opěradla sedadla: | Vysoké |
| Výška sečení, max., mm: | 75 mm |
| Výška sečení, min., mm: | 25 mm |
| Výstupní výkon: | 10 kW |
| Výstupní výkon: | 10 kW |
| WEEE Classified: | No |
| Žací ústrojí: | - |
| Základní stroj, délka, cm: | 201 cm |
| Základní stroj, šířka, cm: | 89 cm |
| Základní stroj, výška, cm: | 118 cm |
| Zapínání žacích nožů: | Automatické |
| Zdroj energie: | Benzín |
| Zdroj napájení: | Benzínové |
| Zdvihový objem válce: | 603 cm³ |
| Značka motoru: | Kawasaki |